Pll teorie- Aria.

23. června 2014 v 21:33 | -A |  News about PLL
Hodně z vás je ochotná uvěřit teorii o tom, že by mohla být Aria členem A-teamu, možná i "ta hlavní", protože je opravdu hodněnáznaků, které by tomu nasvědčovaly. Jediné, co je ale nepochopitelné pro větišnu z vás, je motiv. Proč by to jenom dělala?! Mnohočetná porucha osobnosti by to vysvětlovala...
 • V 1. sérii se Byron bojí o Mikea, protože se po rozchodu rodičů chová dost zvláštně. V souvislosti s tím řekne, že se v rodině objevila psychická nemoc (Mike dokonce bral i nějaké léky), Byron se bojí, že to Mike zdědil. Mohla to ale úplně klidně zdědit Aria.
 • Je možné, aby Aria byla už dříve v péči psychiatra? Tohle může být seriálová chyba, ale zatímco složky ostatních holek jsou vyplněné ručně (když chodí k Dr. Sullivan), Ariina složka je natištěná - a tak mě napadá, jestli to není proto, že ta složka už exisuje dlouhou dobu.
 • Aria trpí panickými záchvaty, což je v podstatě další druh psychické poruchy (pochopitelně o dost běžnější než rozdvojenáosobnost). Může to nějak souviset, hm?
 • Objeví se záběr na tabuli, kde je napsáno "tajemství" a "šílený" a hned potom kamere zabere Ariu...
 • Na konci dílu "Mysery Loves Company" poslouchá Mona písničku "Aria with 30 variations" (volně přeloženo jako 30 Ariiných podob)
 • Halloweenské a jiné "velké" díly se inspirují filmy A. Hitchcocka, konkrétně pak s filmem Psycho - kde se nakonec ukáže, že ten psycho zabiják je ve skutečnosti hlavní postava. Když zabíjel, měl stejné oblečení jako jeho zesnulá matka, což zase může ukazovat na problém s rozvojením osobnosti.
 • Druhé A v Ariině jméně vypadá přesně jako podpis -A. Může to být třeba náznak na rozdvojenou osobnost? 1. A = Aria, jakou známe a poslední A = evil mastermind -A?
 • Oblíbený "důkaz" je v této teorii i fakt, že jí často vidíme v zrcadle a dalších odrazech. Dává to smysl - "existuje dvakrát", ale nepovažovala bych to za opravdu pádný argument pro teorii, i když je fajn to zmínit.

 • Taky by mohlo být možné, že se právě takhle tvůrci inspirují knihami, kde měla Alison "zlé" dvojče. Dát dvojče nějaké jiné postavě by bylo od tvůrců celkem chytrý, ale sakra, dát dvě osobnosti do jednoho člověka, to je geniální!
 • "Probudím se a musím ležet v posteli několik minut, abych si vzpomněla, co je skutečné."
  - to má rozdvojenou osobnost napsanou přímo na čele, just sayin..
 • The Yellow Wallpaper (Žlutá tapeta)
  Mona v 4x18 "pochválila" Arie pokoj, přesněji její tapetu, slovy: "I love the wallpaper. It's so you." (Miluju tu tapetu. To jsi celá ty."). Ariina tapeta je žlutá, nebo spíš tedy nažloutlá a plná vzorů. The Yellow Wallpaper je zároveň také povídka, která popisuje duševní rozklad hlavní hrdinky. Spoilery k povídce: Každopádně, povídka Žlutá tapeta vypráví příběh o ženě, která trpí depresemi a dalšími poruchami. Její manžel John je zároveň její lékař a rozhodne, že pro ní bude nejlepší "léčba klidem". Manželé se tak odstěhují do zámožného sídla po jejich předcích, konkrétně do žluté místnosti, která bývala dětským pokojem. Vypravěčka si i přes zákaz Johna (podle něj by jen a jen odpočívat) vede deník (stejně jako Aria) a tam popisuje, jak jí tapeta děsí. Tapeta se podle ní hýbe, sleduje jí nespočet očí, tapeta je dokonce cítit po celém domě a aby toho nebylo málo, vidí v něm uvězněnou ženu (creepy, huh?). Vypravěčka je tapetou posedlá, spí přes den (tou dobou není žena vidět) a celou noc pak probdí, aby toho "vysledovala" co nejvíc. Jednou přes den zjistí, že daná žena není vidět ve zdi za denního světla, protože je tou dobou živá- a plíží se a krčí se u nich v zahradě. No abych to zkrátila. Vypravěčka chce danou ženu osvobodit nadobro, a tak jednou v noci strhá tapetu. Vypravěčka najednou totiž píše jako žena uvězněná v tapetě, konkrétně ve větě: "Zajímalo by mě, jestli ostatní taky unikli z té tapety, jako já". To je zhruba to, co je pro PLL důležité. Vypravěčka, už předtím duševně nemocná si v důsledku své léčby vytvořila své druhé já. Kulhající a děsivý já, jen tak mimochodem. Aneb další dílo, kde se objevuje téma rozdvojené osobnosti. Monina poznámka "to jsi celá ty" je po přečtění této povídky o dost děsivější.
 • A jak vypadá Ariina tapeta?
Tak a jaký je váš názor?!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama